مشاوره آنلاین سئو

مشاوره آنلاین سئو و هر آنچه باید در موردش بدانید!

مشاوره ی آنلاین سئو خدمتی است که به آن نیاز دارید حتی اگر خودتان خبر نداشته باشید! در این نوشته فرض ما بر این است که کسب و کار خود فارغ از حوزه ی آن، به فضای آنلاین منتقل کرده اید. یعنی در حال حاضر سایت تازه تاسیسی دارید که بناست در میان رقیبان سرسختی که دارد، بهترین باشد. هدف ما ارائه ی راهکارهای حرفه ای و مطابق روز به شماست تا بتوانید هر چه سریعتر طعم شیرین موفقیت را در عرصه ی مربوط به کسب و کارتان بچشید. این بدان معناست که تصور کنید به ازای جستجوهایی که کاربران در اینترنت انجام می دهند، سایت شما اولین نتیجه ای(یا جز اولین نتایجی) باشد که کاربران پیش روی خود می بینند. در این صورت آیا می توانید میزان درآمد و تعداد مخاطبانی را که جذب می کنید، تخمین بزنید؟

در این نوشته اختصاصا به موضوع مشاوره ی آنلاین سئو می پردازیم. گرچه در خلال متن به مفاهیمی مانند پنالتی گوگل، سئو کلاه سیاه و مواردی این چنینی اشاره می کنیم؛ اما تمرکز بر ارائه ی خدمات آنلاین برای سئو سایت تازه تاسیس شما خواهد بود. به همین علت توصیه می کنیم قبلا در مورد اینکه “سئو چیست” و “قرار گرفتن در صفحه ی اول گوگل” مطالعاتی داشته باشید. با این مقدمه لطفا تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

چرا از خدمات مشاوره ی آنلاین سئو استفاده کنیم؟

قرار نیست شما بعنوان طراح سایت یا دارنده ی آن بر همه ی موارد مربوط به بهینه سازی مسلط باشید. افراد متخصص زیادی هستند که در حوزه ی سئو فعالیت می کنند و آماده ی خدمت رسانی به سایت های جدید و قدیمی تر هستند. همانطور که در بند اول به آن اشاره کردیم، سئو و بهینه سازی از آن جهت که جایگاه سایت شما را در بین نتایج گوگل ارتقا می دهد،‌بسیار مهم است.

خدمات مشاوره ی آنلاین سئو، دسترسی شما به متخصصان حرفه ای را آسان تر از گذشته کرده است. چرا که دیگر قرار نیست به دلیل بعد مسافت از سرویس های یک مجموعه ی ارائه دهنده ی خدمات سئو محروم شوید. در واقع شما تنها یک کلیک تا دسترسی به مشاور سئو خود فاصله دارید. بعلاوه هزینه های خدمات آنلاین سئو معمولا نسبت به نوع حضوری آن بسیار مقرون به صرفه تر هستند و این برای شما که شاید در ابتدای راه موفقیت هستید، از نظر اقتصادی مهم است.

تا به اینجا اهمیت مشاوره آنلاین سئو را شرح دادیم. شاید اکنون سوال مورد نظر شما نحوه ی دسترسی به یک مشاور حرفه ای و متخصص سئو باشد. در بخش بعدی به این موضوع می پردازیم.

چگونه به بهترین مشاور سئو دسترسی پیدا کنیم؟

یافتن متخصص حرفه ای سئو در نگاه اول بسیار آسان است اما ملاحظاتی دارد که باید در نظر داشته باشید. ابتدا از خود بپرسید که متخصص سئو بناست چه کاری برای شما انجام دهد؟ به طور ساده سئوکار شما می خواهد به کمک خودتان وبسایت شما را به صفحه ی اول گوگل و در مرحله ی بعد به رتبه ی اول گوگل بیاورد. مطمئنا چنین فردی(یا افرادی) بایستی خودشان نیز در زمینه ی کاری خود که مشاوره ی آنلاین سئو است در رتبه های اول یا صفحه ی اول گوگل قرار داشته باشند. در این صورت است که می توانید به وعده های آن ها مبنی بر ارتقا جایگاه ساییتان اطمینان کنید. حال با جستجوی عباراتی مثل” مشاوره آنلاین سئو”،”سئوکار حرفه ای” و عباراتی این چنین نتایج صفحه ی اول گوگل را بررسی کنید.

این سایت های ارائه دهنده ی خدمات سئو به طور تصادفی جز بهترین های گوگل قرار نگرفته اند و همگی آنها کمابیش خدمات با کیفیت ارائه می دهند. حال با در نظر گرفتن بودجه ی خود و خدماتی که هر یک ارائه می دهند و البته مقایسه ی آنها با یکدیگر و البته بررسی نمونه کارهایشان بهترین مشاور سئو را انتخاب کنید.

رسیدن به رتبه ی اول گوگل در 24 ساعت!

تصور می کنیم که مشاور حرفه ای و کاربلدی را بر اساس معیارهای خودتان انتخاب کردید. حال شما با همراهی این مشاور باید از مسیری که به جایگاه اول گوگل منتج می شود، عبور کنید. البته قبل از آن بهتر است دو مفهوم مهم را بدانید. در بحث سئو و بهینه سازی مفهومی به نام سئوی کلاه سیاه مطرح است.

به طور ساده این مفهوم اشاره به همه ی راه های میانبر و البته غیرقانونی دارد که می خواهد شما را یک شبه موفق کند. البته می توانید حدس بزنید که قرار است یک شبه هم موفقیت از شما سلب شود. موتور جستجوی گوگل بسیار باهوش است و می تواند این راه های غیرقانونی را سریعا تشخیص بدهد و سایت شما را به سادگی جریمه کند. به این جریمه پنالتی گوگل گفته می شود و رهایی از این پنالتی اصلا ساده نیست. علت ذکر این نکته این بود که بگوییم اگر مشاور سئویی به شما وعده ی موفقیت در “در مدت زمان کوتاه” داد،‌ بدانید که در آینده دردسرهای زیادی در انتظار شماست! . در اینجا سوالی مطرح می شود و آن اینکه آیا می دانید که یک متخصص سئو باید چه خدماتی به شما ارائه بدهد؟ بخش بعدی را به این موضوع اختصاص دادیم.

خدمات مشاوره ی آنلاین سئو شامل چه مواردی می شود؟

مشاور آنلاین سئو باید خدمات زیر را به شما ارائه دهد:

 • شناختن شما و کسب و کارتان

مشاور حرفه ای سئو با سوالات متعددی سعی می کند تا شما و برندتان و البته داستان نهفته در پشت آن را بداند. این موضوع مهم است چرا که مشاور می خواهد: زمینه ی کاری شما، مخاطبان هدف شما و بر این اساس کلمات کلیدی مهم در زمینه ی کسب و کار شما را با همراهی شما پیدا کند.

 • شناختن رقبای شما

اگر بدانید رقیب شما کیست و تا چه اندازه موفق یا ناموفق است بهتر می توانید در رقابت پیروز شوید. حال تصور کنید که رقبای شما از یکی بیشتر هستند، در این صورت اطلاعات بیشتری برای موفق شدن شما نیاز است. چرا که در نهایت قرار است مخاطبان از بین شما و آنها فقط یکی را انتخاب کنند.

 • بررسی فنی سایت شما

برای مشاور آنلاین سئوی شما مهم است که وضعیت فنی سایت شما چیست. آیا آن را خودتان طراحی کرده اید یا توسط افراد دیگری طراحی شده است؟ آیا نکات مربوط به کدنویسی بهینه در آن رعایت شده است یا خیر؟ چه مشکلاتی از سایت در حال حاضر می تواند در آینده روی رتبه ی آن در گوگل تاثیر منفی بگذارد؟ آیا ظاهر سایت برای کاربران مورد پسند است؟ آیا کار با سایت شما تجربه ی خوبی برای مخاطب است؟ این سوالها و البته بیشتر از آن برای شروع کار بسیار مهم است و متخصص سئو به اطلاعاتی از این قبیل نیاز دارد.

 • ارائه ی راهکارهای عملی سئو

با توجه به اطلاعاتی که تا این مرحله کسب شد، برای موفقیت شما در مسیر بهینه سازی چه کارهایی لازم است؟ با توجه به کلمات کلیدی و مخاطبانتان چه محتواهایی باید تولید کنید؟ آنها را بر چه اساسی منتشر کنید؟ هدفگذاری برای موفقیت سایت چگونه انجام شود؟ در فضاهای مجازی باید چگونه فعالیت کنید؟ و البته اینها تنها چند مورد از برنامه ریزی هاییست که در خلال دریافت خدمات مشاور آنلاین در موردش گفتگو می کنید.

 • تحلیل سایت شما در فواصل زمانی

گوگل ابزارهای متنوعی برای تحلیل وضعیت سایت ها در اختیار مشاور سئو قرار داده است. سئوکار حرفه ای با استفاده ی درست از این آمار و ارقام مسیر رسیدن به رتبه ی اول گوگل را هموارتر می کند. یک مشاور خوب پشتیبانی سایت شما را تا انتهای مسیر انجام می دهد.

مشاوره سئو
 
هزینه مشاوره آنلاین سئو چقدر است؟

هزینه مشاوره آنلاین سئو بر حسب بیزینس و وضعیت فعلی سایت شما متفاوت است. این که زبان برنامه نویسی سایت شما چی باشد – رقبای شما چه سایت هایی هستند و تارگت شما از سئو چیست، بر نحوه خدمات سئو اثر میگذارد.

برای مشاوره آنلاین سئو چه مواردی از سمت مدیر سایت ( صاحب کسب و کار) نیاز است؟

برای بررسی اولیه، دسترسی وب مستر تولز و گوگل آنالیتیکس لازم می باشد. در صورت نیاز برای بررسی بیشتر دسترسی سورس های سایت ممکن است لازم باشد.

سخن پایانی

اصولا استفاده از خدمات مشاور آنلاین سئو را باید در دستور کار خود قرار دهید. البته اگر هنوز در مورد اهمیت سئو و بهینه سازی و تاثیر شگرف آن بر کسب و کارتان مطمئن نیستید نگران نباشید. یک مشاور سئو آنلاین پاسخگوی همه ی ابهامات شما است. همانطور که می بینید یک متخصص سئوی کاربلد مشاوره را از قبل از آغاز کار شروع می کند! در نهایت نیز امیدواریم این نوشته شما را برای تصمیم گیری بهتر، راهنمایی کرده باشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

10 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام
  استاد افشار از همکاران شما هستم. یک سئوال داشتم اینکه سئو سایت های خبری را چه طور باید انجام بدهم؟
  سایت تسنیم و دانشجو رقبای اصلی ما هستند و من نمیتونم از آن ها بالاتر روم حتی وقتی که مطلب تازه منتشر می کنم.
  مطلبم باید طولانی تر باشد تا بتوانم رتبه بگیرم؟

  • سلام
   خب پس این موارد را بررسی کنید.

   Robots
   googlebot crawl frequency
   Crawl budget
   Sitemap
   GooglePing
   Crawl delay

   موارد فنی هم در نظر بگیرید.

   نکته دیگه این که محتوا طولانی لزوما رتبه بهتری نمیگیرد، بسته به استراتژی سایت دارد.
   مثال این قضیه سایت های Moz- searchenginejournal هستند

 • درود

  ما یک سایت مدیکال توریسم داریم که در مرحله طراحی است و طبق صحبت های شرکت طراح سایت، دوماه بعد از اتمام طراحی سایت می توانیم سئو سایت را شروع کنیم.

  لطفا ما را راهنمایی بفرمایید که باید بعد از این دوماه چه گونه پروژه سئو را شروع کنیم؟ و در طول این دو ماه آیا نیاز است که کاری برای سئو انجام دهیم؟ و سئوال آخر، چون ما خارج از ایران هستیم، آیا امکان تشکیل جلسات مشاوره سئو تماما به صورت آنلاین خواهد بود؟

  عذر خواهی میکنم اگز زیاد سئوال پرسیدم.

  سپاسگذارم

  • سلام وقت شما بخیر

   پروسه سئو سایت قبل از طراحی سایت می باشد، حتی در هنگامی که شما دامین خریداری میکنید، باید دقت کنید که دامین انتخابی قبلا فعالیت داشته؟ در چه حوزه هایی فعالیت داشته؟ آیا دامین اسپم نبوده ؟ و…

   در هنگام طراحی سایت، که این قضیه بسیار مهم می باشد که متخصص سئو فرآیند طراحی سایت شما را نظاره گر باشد، آیا طراحی سایت شما مطابق با استانداردهای Html5 است؟ آیا Meta tag های لازم استفاده شده است؟ آیا در جای مناسب به کار گرفته شده است؟ و…

   پس شما از همین الان می توانید از یک مشاور سئو حرفه ای کمک بگیرید تا شما را در این مراحل راهنمایی کند.

   در خصوص مشاوره آنلاین سئو، بله امکان پذیر می باشد. برای موضوعات Technical SEO و توضیحات لازم در خصوص فرآیند Development سایت به نیروهای فنی در ابتدای کار می توانیم همکاری داشته باشیم، اما با توجه به گستردگی احتمالی خدمات شما و بیزینس شما، بهتر است که از یک متخصص سئو مقیم استفاده کنید که بتواند فرآیندها را پیگیری کند.

   ممنون

 • سلام
  جناب افشار من یک سایت فروشگاهی دارم که هیچ کدام از کتگوری هام رنک نمیگیرند ولی تمامی تگ هام رنک خوبی دارند. می خواستم بدونم چی کار کنم که کتگوری هام هم مثل تگ هام رنک بگیرند.
  مرسی

  • سلام
   آیا استکراکچر سایتتون درسته و لینک داخلی مناسبی دارید؟
   اگر اصلا رنک نگرفتند، که خب خیلی عجیبه و باید بررسی شود، اما این که رتبه محصولات بعضا بهتر از کتگوری ها است، این اتفاقی است که معمولا وبمستر باهاش مواجه می شوند.
   شما حتی این قضیه را در سایتی مثل دیجی کالا هم میتوانید مشاهده کنید.

   اما در کل با سئو داخلی و خارجی می توان این قضیه را تا حد زیادی مدیریت کرد.

 • سلام
  ما یک استارت آپ هستیم و برای کارهای سئو می خواهیم از خدمات شما استفاده کنیم.
  اطلاعات تماستون رو از داخل سایت پیدا نکردیم.
  می خواستم بدونم که نحوه همکاری و شرایط کار به چه صورت است؟
  ممنونم از شما

  • سلام

   می توانید فرم تماس داخل صفحه اصلی سایت را پر کنید و اطلاعاتی را که لازم است، قرار بدید.

 • سلام و وقت بخیر. باتشکر ویژه از سایت شما.
  یک سوال تخصصی از حضورتون داشتم.
  بنده یک سایت با دامنه X داشتم که مجبور شدم دامنه رو به Y تغییر بدهم ولی متاسفانه در اون زمان دامنه رو از موتور های جستجو حذف نکردم و الان سایت بنده تحت تاثیرات منفی آن دامنه است و هم در الکسا به عنوان سایت مشابه دامنه X را نشان میده و هم موقع سرچ سایت Y سایت X رو هم در نتیجه جستجو نمایش میده.
  لطفا کمکم کنید که چطور میتونم آن را کلا حذف کنم؟

  • سلام وقت شما هم بخیر
   باید سایت ها را ببینم.
   اما در هر حال این قضیه که گفتید، مشکلی نداشت و لازم نبود کاری می کردید.
   “دامنه رو از موتور های جستجو حذف نکردم

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up