سئو سایت

هر آنچه که در مورد سئو سایت نیاز است

در این مقاله قصد دارم که در خصوص سئو و بهینه سازی سایت صحبت کنم. این که

  • چقدر سئو سایت طول می کشد؟
  • از کی پروسه سئو را باید شروع کنیم؟
  • در مراحل مختلف سئو چگونه باید انجام شود؟
  • آیا می توانیم خودمان سئو را انجام دهیم؟

اولا بیایید ببینیم سئو یعنی چی؟ SEO مخفف  Search engine optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جست وجو است، که البته بعضی ها به اشتباه تعبیر Search experience optimization را می کنند، که اشتباه است! چرا؟

خب به چند دلیل:

  1. سئو مجموعه ای از پارامترهای مختلف است که موفقیت در سئو، میانگین وزنی آن ها است. شما لازم نیست در همه چیز یک باشید! چون شاید به دلیل محدودیت های بیزینسی و سایت و امکانات و بودجه اصلا این قضیه شدنی نباشد، پس این جا این وظیفه شما است که بین پارامترهای مختلف اولویت بندی کنید و خب این یعنی حذف بعضی موارد از پروسه سئو.
  2. فردی با تخصص UX وجود دارد که دقیقا کار اون User experience optimization است، اگر قرار باشد شما تجربه کاربری را بهینه کنید، پس باید مسئولیت امنیت سایت – توسعه سایت – محتوای سایت و….. را درنظر بگیرید چون همه این ها منجر به بهبود تجربه کاربر میشوند! شدنی است، خیر! پس چی؟

شما می بایست به عنوان یک مشاور سئو کنار بیزینس باشید و در این مراحل همراه بیزینس باشید و حافظ منافع سئو باشید. بعضی موقع ها یک کاری شاید بر خلاف تجربه کاربری باشد یا اصلا حتی ارتباطی نداشته باشد، اما شما به دلیل سئو باید انجام دهید، چون نتیجه میدهد. چون شما یک متخصص هستید و بر حسب تجربه و تخصصی که دارید، می دانید هر پارامتری چه قدر تاثیر دارد و آن را بهبود می بخشید.

 

خب این بسته به بیزینس متفاوت است، سئو سایت تازه تاسیس با یک سایتی که چندین سال فعالیت دارد، متفاوت است.

سئو به چه صورت انجام میشود؟

برای این که بتوانید در موتورهای جست و جو دیده شوید، باید سرعت خوبی داشته باشید و محتوای خوبی ارائه کنید و برندینگ هم داشته باشید.

سئو سایت چقدر طول می کشد؟

از روزی که شما تصمیم میگیرید سایت داشته باشید و بیزینس خودتان را شروع کنید، سئو مطرح می شود.
سئو موضوعی است که از ابتدا تا انتها باید در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین قسمت ها در پروسه سئو، طراحی سایت است. طراحی سایت سئو محور مساله ای است که باید بسیار جدی بگیرید.

آیا می توانیم خودمان هم سایتمان را سئو کنیم؟

بله، نظارت گر محتوا و سرعت سایت باشید، این خودش بخشی از سئو است. به مرور متوجه می شوید که چه محتوایی خوب است – چه گونه سرعت سایت را بالا ببریم.
و تجربه بدست می آید. به همین راحتی شما وارد حوزه سئو شدید!
حالا اگر بخواهید این زمان را کوتاه کنید، نیاز است که از مشاوره سئو یک فرد متخصص استفاده کنید که زودتر نتیجه بگیرید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up