هر آنچه که در مورد سئو سایت نیاز است

در این مقاله آموزش سئو قصد دارم که در خصوص سئو و بهینه سازی سایت صحبت کنم، 

  • چقدر سئو سایت طول می کشد؟
  • از کی پروسه سئو را باید شروع کنیم؟
  • در مراحل مختلف سئو چگونه باید انجام شود؟
  • آیا می توانیم خودمان سئو را انجام دهیم؟

اولا بیایید ببینیم سئو یعنی چی؟ SEO مخفف  Search engine optimization به معنی بهینه سازی موتورهای جست وجو است، اما از آن جایی که امروزه حدودا 86 درصد کل سرچ های دنیا در گوگل انجام می شود، بنابراین منظور گرفتن رتبه و بهبود رتبه در گوگل می باشد.

البته در حالت خاص مثلا در کشور چین، که گوگل چهارمین موتور جست و جو است، منظور از سئو احتمالا بهینه سازی برای Baidu می باشد، یا در روسیه احتمالا برای Yandex.

در هر صورت شما می بایست به عنوان یک مشاور سئو کنار بیزینس باشید و در این مراحل همراه بیزینس باشید و حافظ منافع سئو باشید. بعضی موقع ها یک کاری شاید بر خلاف تجربه کاربری باشد یا اصلا حتی ارتباطی نداشته باشد، اما شما به دلیل سئو باید انجام دهید، چون نتیجه میدهد. چون شما یک متخصص هستید و بر حسب تجربه و تخصصی که دارید، می دانید هر پارامتری چه قدر تاثیر دارد و آن را بهبود می بخشید.

خب این بسته به بیزینس متفاوت است، سئو سایت تازه تاسیس با یک سایتی که چندین سال فعالیت دارد، متفاوت است.

برای مثال در نمودار بازدید سرچ کنسول زیرکه مربوط به یک استارت آپ تازه تاسیس می باشد، مشاهده می کنید که روند رشد آن به چه صورت بوده است. 

استراتژی سئو برای سایت های تازه تاسیس با سایت های قدیمی متفاوت است. در این سایت 1 ماه اول رشد چندانی در بازدید نداشتیم، اما دو ماه بعد بازدید این سایت به روزی 2500 عدد و بیش از 50 هزار بازدید در ماه رسیده است.

 

سئو به چه صورت انجام میشود؟

برای این که بتوانید در موتورهای جست و جو دیده شوید، باید سرعت خوبی داشته باشید و محتوای خوبی ارائه کنید و برندینگ هم داشته باشید.

سئو سایت چقدر طول می کشد؟

از روزی که شما تصمیم میگیرید سایت داشته باشید و بیزینس خودتان را شروع کنید، سئو مطرح می شود.
سئو موضوعی است که از ابتدا تا انتها باید در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین قسمت ها در پروسه سئو، طراحی سایت است. طراحی سایت سئو محور مساله ای است که باید بسیار جدی بگیرید.

آیا می توانیم خودمان هم سایتمان را سئو کنیم؟

بله، نظارت گر محتوا و سرعت سایت باشید، این خودش بخشی از سئو است. به مرور متوجه می شوید که چه محتوایی خوب است – چه گونه سرعت سایت را بالا ببریم.
و تجربه بدست می آید. به همین راحتی شما وارد حوزه سئو شدید!
حالا اگر بخواهید این زمان را کوتاه کنید، نیاز است که از مشاوره سئو یک فرد متخصص استفاده کنید که زودتر نتیجه بگیرید.

سئو سایت شامل چه کارهایی می شود؟

موفقیت در گوگل و کسب رتبه، نیازمند کار در حوزه های زیر است.

1. تبلیغات در رسانه ها
2. تولید محتوای باکیفیت
3. بهبود سرعت سایت و نظارت بر موارد فنی سایت
4. نظارت کردن و مانیتورینگ مرتب سرچ کنسول ( پیشنهاد می کنم حتما دوره آموزشی سرچ کنسول را مشاهده کنید)
5. مشاهده مرتب فعالیت رقبای حوزه کاری

هزینه سئو سایت چقدر است؟

انجام پروژه سئو، می تواند به دو صورت باشد.
مشاوره ساعتی: می تواند به صورت مشاوره سئو ساعتی باشد، که شما به ازای مدت زمانی که از خدمات مشاوره استفاده می کنید، پرداخت می کنید. برای اطلاع از سرویس وهزینه و خدمات مشاوره سئو این صفحه را ملاحظه کنید.
مشاوره پروژه ای: در این حالت شما به صورت ماهیانه پرداخت انجام می دهید. در این حالت هزینه سئو، با توجه به سایت شما فرق می کند، به صورتی که حدودا از 5 میلیون تا 15 میلیون تومان متغیر است.