سئو سایت تازه تاسیس با 5 گام ساده

امیدوارم این مقاله را قبل از راه اندازی سایت خودتان مطالعه کنید. در این نوشته نکاتی را بررسی می‌کنیم که باعث می‌شود سایت سئو تازه تاسیس شما در جایگاه واقعی اش قرار بگیرد: اولین نتیجه در نتایج گوگل. معمولا افراد بعد از اینکه سایت خود را راه اندازی کردند و بعد از مدتی نتایج مد نظرشان مانند فروش بالا یا ترافیک زیاد را مشاهده نکردند، دلسرد و ناامید می‌شوند. در این مرحله نیز به دنبال اشخاصی می‌گردند تا سئو سایت تازه تاسیس آنها را انجام دهد. اگر شما قبل از راه اندازی سایت مواردی که در ادامه می‌آیند را دقیقا رعایت کنید، در میدان رقابتی این روزهای اینترنت شانس بسیار بالایی برای موفقیت و از آن مهمتر برای دیده شدن در بین نتایج گوگل خواهید داشت. سهم خودتان از میلیون ها کاربر اینترنتی را به رقیبانتان واگذار نکنید. با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید.

بهبود سئو سایت تازه تاسیس

محور اصلی سایت شما و اولین و آخرین نفری که باید توجهش را جلب کنید، کاربری است که به سایت شما سر می‌زند. با این رویکرد 5 موردی که در ادامه می‌آید را بررسی کرده و حتما به کار ببندید:

1 -آدرس سایت باید با موضوع سایت شما مطابقت داشته باشد

این اولین موردی است که بهتر است رعایت کنید. اگر آدرس سایت شما شبیه موضوع سایت شما نباشد به زودی فراموش می‌شود. بعلاوه این موضوع برای موتورهای جستجو نیز مهم است و در جایگاه شما تاثیر مثبتی می‌گذارد. هر چه موتور جستجو یک صفحه را با آدرسش مرتبط تر تشخیص دهد امتیاز بالاتری برای آن در نظر می‌گیرد. پس در زمان ثبت دامنه برای سایتتان به این نکات دقت کنید:

1-1 -از انتخاب نام‌های طولانی بپرهیزید

1-2 -تلفظ و املای نام انتخابی شما باید ساده باشد تا به خاطر کاربر بماند

1-3 -آدرس انتخابی با موضوع اصلی سایتتان در تناسب باشد

2 -از خدمات میزبانی با کیفیتی استفاده کنید

هاست یا میزبان فضایی است که قرار است سایت شما در آن بارگذاری شود و در فضای اینترنت در دسترس کاربران باشد. کیفیت خدمات هاستینگ در سئو سایت تازه تاسیس نقش مهمی ایفا می‌کند. سرعت بارگذاری سایت اولین اثری است که هاست با کیفیت بر روی سئو سایت شما می‌گذارد.

3 -محتواها و کلید واژه‌ها در سئو سایت تازه تاسیس حرف اول را می‌زنند

در ابتدای کار باید موضوع سایت خود و تمام کلمات کلیدی پیرامون آن را به طور واضح مشخص کنید. در این جا با واژه‌ای به نام نیچ (niche )روبرو می‌شویم. برای درک بهتر این موضوع تصور کنید در زمینه‌ی فعالیت سایت شما، سایت‌های بسیاری وجود دارند که اتفاقا عملکرد موفقی دارند و یا مدت زیادی از تشکیل آنها می‌گذرد. بدیهی است که رقابت با چنین رقبایی در ابتدای کار منطقی به نظر نمی ‌سد. نیچ درواقع قصد دارد گوشه‌ای از فضای رقابتی شما را مورد هدف قرار دهد تا با تمرکز بر آن بتوانید در مدت کوتاهی در گوگل جایگاه مناسبی کسب کنید. البته این به منظور نیست که باید از نحوه ی عملکرد رقیبان خود غافل شوید، بلکه باید فعالیت‌های آنها را در وبلاگشان و فضاهای مجازی آنها مورد تعقیب قرار دهید. پس برای بهبود سئو سایت تازه تاسیس خود بر کلمات کلیدی حوزه ی مربوط به کار خود تمرکز کنید.کلمات کلیدی آن چیزی است که کاربر را به سمت شما هدایت می‌کند. باید وقت ویژه ای بر سر کلمات کلیدی صرف کنید و محتواهای موجود در سایت خود را بر آن اساس تهیه کنید. برای محتواهای سایت خود استراتژ ی و رویکرد داشته باشید.در مورد ساختار محتوا و میزان اهمیت آن در مقاله‌های آینده‌ی وبلاگ بیشتر صحبت خواهیم کرد.

4 -ظاهر سایت،ویترین عملکرد شماست

ممکن است بهترین محتواها و بهترین محصولات را در سایت خود ارائه کنید. در صورتیکه ظاهر سایت شما کاربر پسند نباشد و یا کاربر در سایت شما به لحاظ دسترسی به قسمت‌های مختلف احساس راحتی نکند به زودی سایت شما را ترک می‌کند. این موضوع از چشم موتورهای جستجو پنهان نمی‌ماند و جایگاه شما در بین نتایج موتور جستجو به سختی بالا خواهد رفت.

5 -سایت باید با دستگاه‌های مختلف سازگار باشد

ریسپانسیو یا واکنش پذیر بودن سایت نسبت به دستگاه های مختلف موضوع دیگری است که باید در طراحی سایت خود در نظر بگیرید. این مورد بر سئو سایت تازه تاسیس شما به شدت تاثیر گذار است. موتورهای جستجو به رضایت کاربران غیر دسکتاپ یعنی موبایل‌ها و تبلت‌ها از سایت شما تاثیر مهمی در جایگاه شما در نتایج گوگل ایفا خواهد کرد. بعنوان یک نکته بدانید که بحث سئو و بهینه سازی بحث بسیار گسترده ای است. شما باید به طور پیوسته فاکتورهای مختلف سئو را برای سایت خود کنترل کنید. مواردی که در این بخش به آنها پرداختیم، نکاتی است که بهتر است قبل از احداث سایت به فکر آنها باشید. اما این بدین معنی نیست که کار شما به همین موارد ختم می‌شود.

در نهایت اما صبور باشید

این مهمترین نکته ای است که در رابطه با سئو سایت تازه تاسیس و سایت غیر تازه تاسیس باید مد نظر داشته باشید. هیچ موفقیتی یک شبه حاصل نمی‌شود و هیچ سایتی یک شبه به جایگاه اول گوگل نمی‌رسد. برای جستجوهای مختلف خود سایت‌های موجود در سه جایگاه اول گوگل را بررسی کنید.با رعایت جانب انصاف متوجه می‌شوید که اولین سایت‌ها معمولا بهترین‌ها در زمینه‌ی خودشان هستند. پس صبر پیشه کنید و ممارست به خرج دهید. اگر بهترین باشید جایگاه خود را در بین نتایج پیدا می‌کنید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up